V sobotu uvidíte (i online) skandinávský thriller Stíny nad Stockholmem: Muž v dřevěné rakvi

Pokud vás baví skandinávská filmografie plná mystiky a napětí, tak je pro vás cyklus Stíny nad Stockholmem, to pravé. V sobotu můžete vidět Stíny nad Stockholmem: Muž v dřevěné rakvi ve 20.15 na Prima KRIMI. Po odvysílání můžete snímek vidět i online.
Stíny nad Stockholmem: Žena v dřevěné rakvi
Stíny nad Stockholmem: Žena v dřevěné rakvi
archiv FTV Prima

reklama

Uprostřed idylického předměstí je na dětském hřišti nalezena zakopaná dřevěná krabice obsahující pozůstatky státní zástupkyně. Beck a jeho kolegové nejprve podezírají známého kriminálníka, ale když je i on nalezen mrtvý v dřevěné krabici, je jasné, že jde o hru na kočku a myš se šíleným sériovým vrahem. Na první pohled nepropojené oběti totiž mají přece jen něco společného. Devět let starou událost, v níž hrál roli sám Beck. A to ještě neví, že si ho vrah vyhlídl za svoji příští oběť…

STÍNY NAD STOCKHOLMEM SLEDUJTE ONLINE

Hrají: Peter Haber, Mikael Persbrandt, Stina Rautelinová, Måns Nathanaelson, Ingvar Hirdwall, Rebecka Hemseová, Jessica Zandénová

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Stíny nad Stockholmem IV (2) - Žena v dřevěné rakvi - upoutávka

Zajímavosti o snímku Stíny nad Stockholmem: Žena v dřevěné rakvi

Jedná se už o 26. film v sérii o Martinu Beckovi v hlavní roli s Peterem Haberem. Stíny nad Stockholmem (v originále pod názvem Beck) jsou vlajkovou lodí skandinávského noir filmu, a zároveň nejdéle existující franšízou ve Skandinávii a základ celé severské krimi.

Filmová série vznikla na základě deseti novel Maj Sjöwallové a Pera Wahlöö.

Všechny novely byly zpracovány nejprve mezi lety 1967–1994, z nichž v šesti ztvárnil hlavní roli Martina Becka známý švédský herec Gösta Ekman. Mezi lety 1997–2018 pak bylo natočeno 38 televizních filmů s hlavním hrdinou Martinem Beckem inspirovaných knižní předlohou.

Autoři knižní předlohy ve svých dílech míchají tradici kriminální fikce spolu s důrazem na sociální problémy Švédska. Filmová série je ale již zcela v žánru skandinávského noiru.

Mikael Persbrandt, který hraje Gunvalda Larssona, je známý na mezinárodní scéně díky oceněnému filmu Lepší svět, za nějž získal Evropskou filmovou cenu pro nejlepšího herce v roce 2011. Zahrál si i Beorna v trilogii Hobit.

Sledujte filmový cyklus Stíny nad Stockholmem pravidelně každou sobotu po 20. hodině na Prima KRIMI.

STÍNY NAD STOCKHOLMEM MŮŽETE SLEDOVAT I ONLINE

reklama

reklama