Stíny nad Stockholmem: Rodinná záležitost odkryjí rodinné vazby mafiána

Už v sobotu můžete sledovat skandinávský film Stíny nad Stockholmem: Rodinná záležitost. Ve 20.15 na Prima KRIMI uvidíte, jak slavný švédský policista vyšetřuje brutální vraždu místního mafiána. Sledovat celý film můžete po odvysílání v online archivu.
Stíny nad Stockholmem: Rodinná záležitost
Stíny nad Stockholmem: Rodinná záležitost

reklama

Známý kriminální boss je zastřelen odstřelovačem před celou svou rodinou, a tak se Martin Beck (Peter Haber) a Gunvald (Mikael Persbrandt) pouští do náročného mapování všech nepřátel oběti. A to není zrovna lehký úkol, protože na jejich seznamu se objeví většina stockholmského podsvětí. Při vyšetřování se objeví i spojitost se smrtí matky dvou dětí, kterou někdo vytlačil z parkoviště na předměstí…

Jedná se už o 28. film v sérii o Martinu Beckovi v hlavní roli s Peterem Haberem. Stíny nad Stockholmem (v originále pod názvem Beck) jsou vlajkovou lodí skandinávského noir filmu, a zároveň nejdéle existující franšízou ve Skandinávii a základ celé severské krimi.

Hrají: Peter Haber, Mikael Persbrandt, Ingvar Hirdwall, Rebecka Hemseová, Måns Nathanaelson, Anna Aspová, Elmira Arikanová, Jonas Karlsson, Åsa Karlinová, Anu Sinisalo, Sofia Zouagui

 

Zajímavosti o Stínech nad Stockholmem:


Filmová série vznikla na základě deseti novel Maj Sjöwallové a Pera Wahlöö.

Všechny novely byly zpracovány nejprve mezi lety 1967–1994, z nichž v šesti ztvárnil hlavní roli Martina Becka známý švédský herec Gösta Ekman. Mezi lety 1997–2018 pak bylo natočeno 38 televizních filmů s hlavním hrdinou Martinem Beckem inspirovaných knižní předlohou.

Autoři knižní předlohy ve svých dílech míchají tradici kriminální fikce spolu s důrazem na sociální problémy Švédska. Filmová série je ale již zcela v žánru skandinávského noiru.

Mikael Persbrandt, který hraje Gunvalda Larssona, je známý na mezinárodní scéně díky oceněnému filmu Lepší svět, za nějž získal Evropskou filmovou cenu pro nejlepšího herce v roce 2011. Zahrál si i Beorna v trilogii Hobit.

reklama

reklama