Tady najdete zajímavosti o novém seriálu Vraždy podle Agathy Christie

V sobotu ve 20.15 uvidíte na Prima KRIMI příběhy, které spojuje jeden zásadní prvek v historii literatury. Francouzský seriál vznikl na motivy příběhů slavné Agathy Christie. Máme pro vás zásadní zajímavosti z natáčení seriálu.
Vraždy podle Agathy Christie
Vraždy podle Agathy Christie
archiv Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seriál vznikl na motivy příběhů slavné autorky detektivních příběhů Agathy Christie. Děj klasických detektivních příběhů byl přenesen do Francie, a díky tomu získal novou, neokoukanou podobu a zvláštní, svěží atmosféru.

1) Příběhy se odehrávají ve stylové atmosféře konce 50. a začátku 60. let 20. století. Jejich styl připomíná slavné drama Šílenci z Manhattanu.

2) Prima odvysílá epizody, které jsou adaptacemi příběhů Smysluplná vražda, Perlivý kyanid, Němý svědek, Proč nepožádali Martina?, Viděla jsem vraždu, Karty na stole, Vražda se nevyplácí, Vraždit je snadné a Zlatá brána otevřená.

Vraždy podle Agathy Christie: Smysluplná vražda (1) - upoutávka
Vraždy podle Agathy Christie: Smysluplná vražda (1) - upoutávka

3) Původním hlavním hrdinou mnoha těchto příběhů je světově slavný detektiv Hercule Poirot. Ve Vraždách podle Agathy Christie ho vystřídalo zábavné a zajímavé trio: policejní komisař Swan Laurence (Samuel Labarthe), reportérka Alice Avrilová (Blandine Bellavoirová) a komisařova asistentka Marlène Leroyová (Élodie Frencková).

Vraždy podle Agathy: Smysluplná vražda

Vraždy podle Agáty Christie dostaly novou a neokoukanou podobu. Uvidíte je v sobotu na Krimi!

4) Na počátku všeho byla čtyřdílná mini série podle románu Vánoce Hercula Poirota. Odehrávala se ve 30. letech 20. století a jejími hlavními hrdiny byli komisař Larosière a inspektor Lampion. Díky úspěchu mini série následně vzniklo 11 dalších epizod. Na ně pak navázaly nové díly s aktuální trojicí hrdinů – komisařem Swanem, jeho asistentkou Marlène a reportérkou Alice.

5) Každá epizoda je v podstatě celovečerním televizním filmem. Natáčí se obvykle čtyři díly za sebou v průběhu šesti měsíců. Mají poměrně vysoký rozpočet – Vraždy podle Agathy Christie patří k nejdražším francouzským televizním pořadům.

Vraždy podle Agathy Christie uvidíte na Primě každou sobotu ve 20.15.

Reklama
Reklama