Stíny nad Stockholmem: Smrt v lese uvidíte už tuto sobotu

detektiv Beck vyšetřuje tři vraždy, o kterých neví zhola nic. Sledujte další pokračování filmové série Stíny nad Stockholmem v sobotu ve 20.15 na Prima KRIMI. Po odvysílání můžete skandinávský snímek vidět i online.
Stíny nad Stockholmem ternary
Stíny nad Stockholmem ternary

reklama

I přes všechny snahy se nepodaří identifikovat těla dvou pohřbených mužů. Až třetí tělo vnese do případu více světla a zavede Martina Becka (Peter Haber) a Gunvalda (Mikael Persbrandt) k islamistické teroristické buňce.

SLEDUJTE ONLINE STÍNY NAD STOCKHOLMEM

Jedná se už o 29. film v sérii o Martinu Beckovi v hlavní roli s Peterem Haberem. Stíny nad Stockholmem (v originále pod názvem Beck) jsou vlajkovou lodí skandinávského noir filmu, a zároveň nejdéle existující franšízou ve Skandinávii a základ celé severské krimi.

Hrají: Peter Haber, Mikael Persbrandt, Ingvar Hirdwall, Rebecka Hemseová, Måns Nathanaelson, Anna Aspová, Elmira Arikan, Jonas Karlsson, Åsa Karlinová, Dibo Wando Kling, Anu Sinisalo, Sofia Zouagui, Alexej Manvelov, Simon Norrthon, Nina Filimoshkina, Niklas Jarneheim 

Zajímavosti o Stínech ve Stockholmu


Filmová série vznikla na základě deseti novel Maj Sjöwallové a Pera Wahlöö.

Všechny novely byly zpracovány nejprve mezi lety 1967–1994, z nichž v šesti ztvárnil hlavní roli Martina Becka známý švédský herec Gösta Ekman. Mezi lety 1997–2018 pak bylo natočeno 38 televizních filmů s hlavním hrdinou Martinem Beckem inspirovaných knižní předlohou.

Autoři knižní předlohy ve svých dílech míchají tradici kriminální fikce spolu s důrazem na sociální problémy Švédska. Filmová série je ale již zcela v žánru skandinávského noiru.

Mikael Persbrandt, který hraje Gunvalda Larssona, je známý na mezinárodní scéně díky oceněnému filmu Lepší svět, za nějž získal Evropskou filmovou cenu pro nejlepšího herce v roce 2011. Zahrál si i Beorna v trilogii Hobit.

Sledujte Stíny nad Stockholmem každou sobotu na Prima KRIMI po 20. hodině.

reklama

reklama