Ze zákulisí krimiseriálu Cardinal: Mrazivé drama i za kamerou

Na Prima KRIMI se blíží premiérová třetí a následně čtvrtá řada oblíbeného napínavého krimiseriálu Cardinal. I jejich případy se odehrávají na pozadí mrazivé nepřátelské zimní atmosféry. A právě mráz dal během natáčení dost zabrat i samotným hercům.
Kanadský krimiseriál Cardinal.
Kanadský krimiseriál Cardinal.
Archiv FTV Prima/ Cardinal

reklama

Příběh oblíbeného seriálu Cardinal, pojednává o lidech zamrzlých v čase – zmrazených výčitkami, zlostí nebo strachem ze špatného rozhodnutí. „Kanadský sever a zima jsou významnými prvky seriálu,“ říká Billy Campbell, který ztvárnil hlavního hrdinu Johna Cardinala. „První den natáčení jsem měl pocit, že mi umrzne tvář. Porouchalo se nám vybavení, protože byla příliš velká zima. Karine měla úplně fialové uši. Bylo to opravdu neskutečné a myslím, že to seriálu hodně přidalo,“ doplňuje k mrazu na place herec. 

Natáčení za teplot hluboko pod nulou

„Počasí v městech Sudbury a North Bay je v zimě opravdu mrazivé, všude je hodně sněhu, a díky tomu vypadají záběry dobře,“ popisuje těžké podmínky natáčení také režisér Daniel Grou, který natočil všech šest epizod první série. „Knížka se odehrává v zimě a naším úmyslem bylo zachytit zimní atmosféru, která ve většině seriálů a filmů chybí. Proto je tady tolik scén, ve kterých si hrdinové vyzouvají boty, svlékají bundy, sundávají šály – to všechno patří ke skutečnému životu, k realitě života v chladném počasí. Chtěli jsme to zachytit na obrazovce, protože se nám díky tomu podařilo lépe přiblížit pocity izolace. Díky zimě má seriál zvláštní atmosféru.“

Vy si nyní mrazivou atmosféru seriálu Cardinal můžete pravidlně užívat v teple domova.

Od 28. 3. každou sobotu a neděli ve 23:15 můžete sledovat na televizním kanálu Prima KRIMI premiérovou 3. řadu krimiseriálu Cardinal: Sbohem, lásko. 

Billy Campbell jako John Cardinal.
Autor: Archiv FTV Prima/ Cardinal Billy Campbell jako John Cardinal.

Cardinal řeší smrt manželky i konec světa

Po tragické a šokující smrti manželky na konci předchozí druhé série je detektiv John Cardinal (Billy Campbell) otupělý zdrcujícím žalem. Z truchlení ho vytrhne až nenávistný anonymní vzkaz, který dává Johnovi tragickou smrt manželky za vinu. Smutek se mění ve vztek, který nutí Cardinala zpochybnit oficiální závěry vyšetřování, hlavně to, že jeho manželka spáchala sebevraždu. A tak tajně začíná soukromě pátrat, co se skutečně stalo!

Město Algonquin Bay do toho ohromila hrůzná série vražd. Cardinal a jeho parťačka, vyšetřovatelka Lise Delormeová (Karine Vanasseová), vyrážejí po stopě dosud nejnebezpečnějšího protivníka: bývalé vojačky Sharlene Winstonové (Rya Kihlstedtová) i její „rodiny“ vyšinutých dětí z ulice, které uvěřily jejím apokalyptickým příběhům o nadcházejícím konci světa. 

Třetí série je adaptací čtvrtého a pátého románu – By the Time You Read This a Crime Machine. Kdyby někdo dostal chuť, porovnávat seriál s knihami. 

Cambell: Cardinal je seriál na rande

Na série Cardinal: Mrazivý případ, Cardinal: Letní případ a Cardinal: Sbohem, lásko hned 18. dubna navážeme 4. sérií Cardinal: Než přijde noc (Cardinal: Until the night).

Ve čtvrté řadě Cardinal a Delormeová pátrají po stopách v případu, který se jich osobně dotýká. A přitom se musí vyrovnat s vlastními minulými rozhodnutími, když se střetnou s dosud nejnebezpečnějším protivníkem motivovaným vztekem a dávnými tragickými událostmi. Závěrečné vyvrcholení se odehrává v drsné zimní krajině.

Oba detektivové musí na cestě za pravdou riskovat všechno, co mají, aby zachránili nevinný život. Jsou sami bez posil a stojí proti nepříteli, který má všechny výhody na své straně. Jejich poslední společný případ jim oběma může přinést smrt. Billy Campbell ke čtvrté sérii Cardinala uvádí, že je ideální podívanou na rande, tedy „pokud máte rádi něco temného, napínavého a vzrušujícího a chcete, aby se vám vaše drahá polovička vrhla kolem krku a už vás nepustila“. 

Kanadský krimiseriál Cardinal.
Autor: Archiv FTV Prima/ Cardinal Kanadský krimiseriál Cardinal.

17 zajímavostí o seriálu Cardinal:

 1. Kanadský kriminální seriál Cardinal vznikl podle knižní série spisovatele Gilese Blunta. Postupně byly natočeny čtyři série, každá má šest epizod.
 2. Billy Campbell, který hraje hlavního hrdinu Johna Cardinala, říká, že pokud jde o čtvrtou sérii, nejvíce se těší na to, až fanoušci uvidí vyvrcholení vztahu mezi Cardinalem a Lisou Delormeovou. Podle něj je právě vztah mezi vyšetřovateli páteří celého seriálu a slibuje něco velkého.
 3. Spisovatel napsal celkem šest knih s detektivem Johnem Cardinalem a tvůrci seriálu využili zápletky i motivy z každé z nich. Proto prý musel Cardinal skončit.
 4. Billy Campbell se nebrání tomu, že se k roli detektiva Johna Cardinala vrátí, pokud Giles Blunt napíše nový román.
 5. Karine Vanasseová, která hraje policejní vyšetřovatelku Lise Delormeovou a pochází z kanadského Quebecu, zase prozradila, že poprvé hraje postavu, jež je stejného původu – dosud dostávala role Evropanek v seriálech Pomsta nebo Pan Am. 
  Karine Vanasseová hraje policejní vyšetřovatelku Lise Delormeovou.
  Autor: Achiv FTV Prima/ Cardinal Karine Vanasseová hraje policejní vyšetřovatelku Lise Delormeovou.
 6. Giles Blunt se inspiruje skutečnými kriminálními příběhy, které zahlédne v novinových titulcích. Seriál Cardinal je proto také do jisté míry inspirován skutečností.
 7. Představitel hlavní role Billy Campbell říká, že má rád žánr kriminální noir detektivky a že se mu velice líbil původní dánský seriál Zločin (sám si zahrál v jeho americké verzi). Má rád pomalý styl vyprávění – takový, v jakém se odehrává i Cardinal.
 8. Než byl Billy Campbell obsazen do hlavní role, knižní sérii s detektivem Johnem Cardinalem neznal. Role ho přesto lákala. Prozradil, že ho zaujal scénář, ale nabídku musel nejdříve „tajně“ odmítnout, protože slíbil své partnerce, že bude poblíž a pomáhat s jejich prvním dítětem. Produkce se naštěstí nenechala odbýt a po několika týdnech mu nabídla roli znovu. Campbell to vzal jako znamení, svěřil se partnerce a ta mu po přečtení scénáře řekla, že má roli přijmout.
 9. Billy Campbell tvrdí, že se mu s rolí Johna Cardinala stalo to, co málokdy – už když četl scénář, dokázal si v ní sám sebe představit.
  Budova policejní stanice města Algonquin Bay je ve skutečnosti veřejná knihovna.
  Autor: Archiv FTV Prima/ Cardinal Budova policejní stanice města Algonquin Bay je ve skutečnosti veřejná knihovna.
 10. První série byla adaptací prvního románu Forty Words for Sorrow. Druhá série je adaptací třetího románu s detektivem Johnem Cardinalem, který se jmenuje Blackfly Season.
 11. Čtvrtá série je adaptací šestého románu Until the Night.
 12. Cardinal je seriál postavený na velkorysých záběrech nádherných přírodních scenerií.
 13. Cardinal bývá popisován jako „skandinávský noir, který se odehrává v Kanadě“.
  Kanadský kriminální seriál Cardinal vznikl podle knižní série spisovatele Gilese Blunta.
  Autor: Archiv FTV Prima/ Cardinal Kanadský kriminální seriál Cardinal vznikl podle knižní série spisovatele Gilese Blunta.
 14. Natáčí se v kanadské provincii Ontario v městech North Bay, Sudbury a na kmenových územích původních obyvatel Nipissing First Nation a Atikameksheng Anishnawbek.
 15. Budova policejní stanice města Algonquin Bay, kde působí John Cardinal, je ve skutečnosti veřejná knihovna v městě North Bay.
 16. Městečko Algonquin Bay je fiktivní. Jako jeho předloha posloužilo město North Bay v kanadském Ontariu.
 17. Úvodní znělka je variací na písničku Familiar dánské zpěvačky Agnes Obelové. 

reklama

reklama