Proč musela hlavní herečka zmizet během několika dílů Rizzoli a Isles?

Když zmizí hlavní postava z několika dílů seriálu, jsou fanoušci ihned nervózní. Nikdy to totiž nevěstí nic dobrého. Má herečka vyhazov? Odchází sama? I to jsou zvěsti, které se mohou šířit. V případě absence Sashy Alexander v několika dílech Rizzoli a Isles, za tím stál ale o něco zajímavější důvod.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně VI (15) - upoutávka

reklama

Když se režisérka stane herečkou a naopak

Představitelka podivínky Maury Isles, Sasha Alexander, si během své absence před kamerou zkrátka zkusila práci za kamerou. Málokdo totiž ví, že herečka nejdříve vystudovala režírování, ale osud ji zavál nejdříve do profese herečky. I čeští diváci si ji tak mohou pamatovat jako starší přítelkyni teenagera Dawsona z megaúspěšného seriálu Dawsonův svět.

V poslední řadě seriálu Rizzoli & Isles se Sasha Alexander rozšoupla a rozhodla se udělat něco se svou zvědavostí. Na vysoké škole totiž studovala režii (a také tam potkala svého budoucího manžela, italského producenta a režiséra). Samozřejmě není první ani poslední herečkou, která si vyzkoušela režírování ve svém vlastní televizní show.  Ale je dost pravděpodobné, že Sasha Alexander je jedna z mála režírujících hereček, která má vystudovanou režii. Jaká to pro ni byla zkušenost?

Stát se jako hlavní hvězda seriálu také jeho režisérkou však vyžaduje dost příprav dopředu. "Natáčet jednu epizodu zabere šest týdnů a scenáristi vás musí z celé epizody přímo vypsat, aby se dalo režírovat. Stálo to hodně úsilí, ale nakonec se podařilo. Cítila jsem velikou touhu něco takového udělat," vysvětluje Sasha Alexander, která v seriálu ztvárňuje Mauru Isles.

Rizzoli a Isles - Sasha Alexander a móda
Rizzoli a Isles - Sasha Alexander a móda

Učit se měla od koho, během jedné práce na filmu ji režisérka Lisli Linka Glatter neustále opakovala, že režírování je to, co by měla Sasha dělat. Sasha se ale na režírování necítila, chtěla nejdřív poznat život na place, aby ho mohla sama dirigovat. Nakonec se zadařilo, velkou pomoc jí ale nabídl i manžel, italský režisér (a syn Sofie Lorenové), s nímž tráví každý večer a který ji během jejich společného života mnohé naučil.

Sasha Alexander ale není jedinou herečkou, která by si vyzkoušela režírování. Lucy Liu ze seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté režíruje rovnou několik epizod a její kolega Johnny Lee Miller si v roce 2017 také ozkoušel roli režiséra.

Sledujte Rizzoli & Isles na Prima Krimi každý pracovní den ve 20.15!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!