Premiérové díly krimi série V mysli pachatele donutí psycholožku Cathrin Blakeovou k riskantní hře

V novém pokračování volně navazující oblíbené německé krimi série V mysli pachatele si osudem těžce zkoušená kriminální psycholožka musí poradit se dvěma zvlášť komplikovanými případy. Jen z názvů epizod mrazí. Nejprve udeří Noc mrtvých, pak nastane Čas odplaty.
Německá krmi série V mysli pachatele.
Německá krmi série V mysli pachatele.
FTV Prima/ V mysli pachatele

reklama

Představitelka kriminální psycholožky Cathrin, lucemburská herečka Désirée Nosbuschová, jednou v souvislosti s natáčením série V mysli pachatele s lehkou nadsázkou prohlásila, že „Irsko už se mě nezbaví“.  A měla pravdu. Do země, v níž se seriál natáčel, se prý zamilovala na první pohled a jak se zdá, od práce v irském městečku Galaway se nemůže odtrhnout ani její postava - Cathrin Blakeová. Sice byla rozhodnutá, ukončit náročnou spolupráci s policií, na místo činu však tuto divácky oblíbenou hrdinku rychle vrací brutální vražda.

Německá krmi série V mysli pachatele.
Autor: FTV Prima/ V mysli pachatele Německá krmi série V mysli pachatele.

Připomeňme, čím vším Cathrin Blakeová dosud prošla. Než nastoupila v Galway, pracovala společně s manželem pro místní policii. Tvořili dokonale sehraný tým, dokud její manžel nevysvětlitelně nezmizel. Cathrin mužova ztráta těžce zasáhla. Přišla o pevnou půdu pod nohama, propadla alkoholu, a kvůli problémům musela poslat tehdy dvanáctiletého syna k příbuzným do Německa. Od té doby se Cathrin podařilo dát si život dohromady, přestože přitom musela čelit vlastním démonům.

Noc mrtvých

V novém pokračování volně navazující krimi série Cathrininy plány s odchodem od policie zmaří tajuplná vražda a žádost superintendanta Seana Kellyho (Declan Conlon) o pomoc s pátráním. 

Navíc zmizela i mladá dívka jménem Holly, jež se kamarádila s obětí. Netrvá dlouho a její otec Dylan najde na prahu dveří dceřin uřezaný prst. Všechno nasvědčuje tomu, že Holly byla unesena. Cathrin postupně zjišťuje, že Dylan si nedokáže nebo nechce přiznat, že jeho dcera už není malé dítě. Psycholožka si také všímá, že historka o únosu úplně nesedí. Zmizení Holly jí připadá víc a víc jako nafingované. Aby našla a zachránila ztracenou mladou ženu, navrhuje riskantní krok: aby policie přistoupila na hru mentálně nemocného únosce.

V mysli pachatele: Noc mrtvých uvidíte 24. dubna ve 20:15 na Prima KRIMI

Čas odplaty

V následujícím premiérovém dílu máCathrin Blakeová před sebou těžký úkol – stát se prostředníkem ve vztahu mezi pachatelem a jeho obětí.

Před deseti lety se tehdy dvacetiletý člen teroristické organizace IRA jménem Greg O’Leary podílel na útoku, který připravil o život náhodného kolemjdoucího. Nyní je Greg připravený setkat se s jeho synem Danielem. Z malého chlapce, který tehdy bezmocně sledoval, jak jeho otec umírá, vyrostl zahořklý a úzkostlivý muž. Greg zločinu upřímně lituje, ale Daniel mu to nevěří. Jejich setkání končí katastrofálně, s Danielem si nedokáže poradit ani zkušená Cathrin.

Německá krmi série V mysli pachatele.
Autor: FTV Prima/ V mysli pachatele Německá krmi série V mysli pachatele.

Cathrin neunikne, že smrt otce vrhá na Danielův život velký stín. Začne ho proto podezřívat, že plánuje něco nekalého. Jenže Greg, který si odpykal trest ve vězení a chystá se začít nový život se svou manželkou, musí čelit ještě dalšímu nebezpečí. Jeho dávní spolubojovníci jej mají za krysu. A jestli něco nedokážou odpustit, pak je to zrada…

V mysli pachatele: Čas odplaty sledujte v sobotu 1. května ve 20:15 na Prima KRIMI

Zajímavosti V mysli pachatele

  • Německá krimi mini série V mysli pachatele měla premiéru v roce 2019.
  • Seri se natáčela v Irsku.
  • Zatím vznikly čtyři epizody.
  • Každá epizoda má délku celovečerního filmu – zhruba 90 minut.
  • Désirée Nosbuschová, která ztvárnila hlavní roli kriminální psycholožky Cathrin Blakeové, říká, že jí zvlášť přitahují role postav, o nichž od začátku nevíme všechno.
  • Désirée Nosbuschová také uvádí, že Irsko se pro ni stalo láskou na první pohled, zamilovala si tamní dechberoucí přírodu, mystiku i lidi.
  • Herečka si zahrála v seriálech V mysli pachatele a Zaprodaní bance. Zejména ve Spojených státech amerických někdy používá umělecký pseudonym Désirée Beckerová.
  • Její otec pocházel z Lucemburska, matka z Itálie. Nosbuschová tvrdí, že se kvůli tomu ve škole často setkávala s xenofobií.
  • Kariéru moderátorky začala už ve dvanácti letech. Vystudovala herectví v Americe a pětadvacet let žila v kalifornském Los Angeles. Mluví plynule německy, anglicky, francouzsky, italsky a lucembursky. Je podruhé vdaná.
  • Má syna a dceru z prvního manželství. Je zapsaná do německé databáze dárců kostní dřeně.

reklama

reklama