Kvůli roli vraha jsem pronásledoval cizí ženu, skandálně přiznal Jamie Dornan ze seriálu Pád

Jamie Dornan je nejen krasavec z 50 odstínů šedi, ale také masový vrah ze seriálu Pád, kde zdatně sekunduje skvělé herečce Gillian Anderson. Druhou sérii Pádu si můžete užít v sobotu a v neděli na Prima LOVE. Jamie Dornan udělal pro roli něco neslýchaného.
Jamie Dornan
Jamie Dornan

reklama

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Anderson v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.

Vy si v sobotu a v neděli můžete užít začátek druhé řady na Prima KRIMI 22.15.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pád II (1) - upoutávka

Pronásledování v rámci příprav na roli

Herec a bývalý model Jamie Dornan se v jednom z rozhovorů přiznal, že v rámci přípravy na roli psychopatického vraha v seriálu Pád sledoval jednu ženu, kterou potkal v londýnském metru. Během rozhovoru pro LA Times se mu do odpovědi příliš nechtělo, dokonce se ptal, zda je to trestné, ale nakonec přiznal, že to udělal.

"Tohle je opravdu špatné odhalení sám sebe, ale...Sledoval jsem ženu z metra, jenom abych věděl, jaké to je něco takového udělat. Opravdu jsem se držel hodně daleko, vystoupila o něco dříve, než jsem plánoval, a tak jsem do toho šel naplno a začal ji sledovat. Šel jsem za ní několik ulic, a pak jsem si zničehonic uvědomil, co to sakra dělám. Musím ale říct, že na jednu stranu to bylo vzrušující v tom nejhorším slova smyslu. Něco jsem se z této zkušenosti naučil, je to něco, co jsem nikdy neudělal. Bylo zajímavé odhalit celý proces takového chování," říká Jamie Dornan. Z jeho prohlášení, nebo spíše přiznání, by asi většina žen radost neměla a je otázkou, zda se mu dá odpustit i v tomto případě, kdy šlo "pouze" o umělecký záměr pochopit seriálovou postavu. I proto se není čemu divit, když se seriál s obrovským diváckým úspěchem stal částečně i terčem kritiky, protože podle autorů posvěcuje brutální násilí na ženách.

Tvůrce seriálu Pád, Allan Cubitt, odpovídá na kritiky jasně. "Celé téma Pádu je o tom vysvětlit a pochopit, proč se násilí na ženách neustále děje ze strany mužů," vysvětluje.

Sledujte Pád v sobotu a neděli na Prima KRIMI po 22. hodině nebo online.

reklama

reklama