DIY konferenční stolky aneb pár tipů, jak oživit interiér

Večerní pohoda u filmu, posezení na pohovce, sklenka vína nebo něco dobrého na zub na stolku mezi pohovkou a televizí. Kdo by to neznal? Konferenční stolek patří neodmyslitelně k vybavení obývacích pokojů. Co ale dělat, když na designový kus zrovna nezbývají peníze? Inspirujte se našimi jednoduchými DIY návody.
DIY konferenční stolky aneb pár tipů, jak oživit interiér
DIY konferenční stolky aneb pár tipů, jak oživit interiér

reklama

DIY trend, aneb vyrob si sám

Moderní trend DIY, překládaný z angličtiny jako „vyrob si sám“, není pro šikovné české ručičky ničím novým. Něco si vlastnoručně doma vyrobil alespoň jednou za život snad každý. Důvodem k tomu ale nemusí být vždy nedostatek peněz. Originální nápad a jedinečné provedení umí vdechnout věci osobité kouzlo, které se pak odrazí v celém bytě. Nebojte se být kreativní!

DIY konferenční stolky aneb pár tipů, jak oživit interiér
DIY konferenční stolky aneb pár tipů, jak oživit interiér

Tipy na DIY konferenční stolky

Každý si může zkusit vyrobit nejen rámeček s fotografiemi nebo dekoraci na poličku. Za nevelký peníz si s trochou nápaditosti dokážete sestavit i celé kusy nábytku. Konferenční stolek není výjimkou.

Ze dřeva

Dřevo představuje základní stavební materiál většiny běžného nábytku. Vždycky se nabízí možnost nakoupit prkna nebo palubky, pár hřebíků a kladivo a zkusit stlouct dohromady stolek. Pokud ale nepatříte mezi zdatné domácí kutily, existuje i jiná cesta. Stačí si opatřit několik starých palet, které se dají podle konkrétní potřeby spojit dohromady. Trocha barvy nebo laku pak dokoná proměnu vysloužilého skladového materiálu ve funkční a originální konferenční stolek.

Skleněné

Skleněné odkládací stolky umí prozářit prostor a zaujmout svou jednoduchostí a elegantností. Čiré, tmavé i matné sklo patří proto ke stálicím mezi povrchy malých i velkých stolů. Jeden takový se snadno vytvoří z kusové desky tlustého skla vybraného tvaru. Jen je třeba při nákupu myslet na to, aby hrany desky byly řádně ošetřené a nehrozil žádný úraz. Místo nohou můžou posloužit třeba úhledně srovnané komínky knih nebo dřevěné špalky, které díky sklu krásně vyniknou.

Ze starého vybavení bytu

Asi v každé domácnosti se najde nějaký ten kus nábytku, který už dosloužil. Nemusí se ale všechno hned vyhodit na smetiště! Mnohé staré věci s trochou představivosti najdou nové využití. Například pro letitý peřiňák stačí vybrat novou barvu laku nebo jej ozdobit veselou vinylovou samolepkou, a netradiční konferenční stolek je na světě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!